O webinarze
Od stycznia 2022 wraz z wejściem w życie Polskiego Ładu, zaczyna obowiązywać pakiet zmian, które istotnie wpłyną na działalność polskich firm. Zmiany w obszarze kadrowo-płacowym zostały już szczegółowo omówione na webinarze zorganizowanym 16 grudnia. Przed nami drugi webinar na którym nasi eksperci przedstawią najważniejsze zmiany w pozostałych obszarach obowiązywania Polskiego Ładu: nowe ulgi dla firm, nowości w kalkulacji podatku JDG czy zmiany w leasingach. Na webinarze również zaprezentujemy jak systemy Comarch ERP zostały przystosowane do obsługi nowych przepisów.
Poznaj oprogramowanie Comarch, zgodne z Polskim Ładem >
Aby tematyka webinaru odpowiadała na Państwa potrzeby, zachęcamy do zgłaszania tematów i pytań naszym ekspertom. Najczęściej pojawiające się zagadnienia zostaną szczegółowo omówione w trakcie webinaru.
Zachęcamy też do aktywności na czacie w trakcie webinaru. Eksperci Comarch i Taxpoint będą odpowiadali na Państwa pytania.
Patroni medialni webinaru:
Agenda
Prelegenci
- Paweł Krupa Product Manager – systemy FK/HRDoświadczenie zdobywał w spółkach audytowych, w których zajmował się badaniem sprawozdań finansowych przedsiębiorstw z wielu branż. Obecnie jest Product Managerem rozwiązań Comarch ERP z obszaru finansów i księgowości. Paweł zajmuje się również wsparciem sprzedaży systemów Comarch ERP z zakresu księgowości/HR, obiegu dokumentów czy narzędzi Business Intelligence.
- Marcin Radwan TAX PARTNER, Taxpoint Sp. z o.o.Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiował także na Uniwersytecie Passau w Bawarii. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; doradztwem podatkowym zajmuje się od 2000 r. Brał udział w szeregu specjalistycznych szkoleń krajowych i zagranicznych dotyczących stosowania prawa podatkowego oraz przepisów z zakresu rachunkowości. W latach 2000 - 2007 pracował w firmach Andersen i Ernst & Young. Specjalizuje się w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Prowadzi również projekty w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym (m.in. tworzenie procedur podatkowych w celu ograniczenia ryzyka poniesienia odpowiedzialności finansowej). W swej karierze uczestniczył również w przeglądach podatkowych, projektach dotyczących optymalizacji podatkowej prowadzonej działalności gospodarczej i realizowanych transakcji. Doradza w kwestiach związanych z rezydencją podatkową i określaniem zobowiązań podatkowych w oparciu o przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jest autorem publikacji na tematy prawno-podatkowe w specjalistycznej prasie podatkowej. Prowadzi wykłady z zakresu różnorodnych zagadnień podatkowych i praktyki prawa podatkowego w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Szczególne doświadczenie zdobył współpracując z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.