O webinarze
Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur to dla większości firm rewolucyjne zmiany. Od początku 2022 r. można korzystać z niego dobrowolnie, natomiast od 1 lipca 2024 r. obowiązek e-fakturowania z wykorzystaniem KSeF będzie obejmował wszystkich podatników VAT, którzy mają siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności w Polsce.
Spełnienie wymogu związanego z KSeF w firmie, wiąże się z koniecznością zmiany dotychczasowych procesów dotyczących zarządzania fakturami. Webinar, na który Państwa zapraszamy pomoże w dostosowaniu do obsługi Krajowego Systemu e-Faktur - niezależnie od wielkości firmy.
Przedstawimy najważniejsze informacje regulacyjne oraz nasze dotychczasowe doświadczenia związane z Krajowym Systemem e-Faktur. Pokażemy, jak prosta i intuicyjna może być obsługa e-faktur w systemach Comarch ERP, a także jak Comarch EDI odpowiada na wyzwania największych firm w zakresie KSeF. Rozwiązania Comarch zintegrowane są już z KSeF i posiadają szereg funkcjonalności umożliwiających komunikację z systemem, w tym oczywiście uwierzytelnienie oraz wysyłka i odbiór e-faktur.
Podczas webinaru wskażemy również inne przepisy wchodzące w życie w 2023/2024 roku.
Zapraszamy do udziału w webinarze, który kierujemy głównie do firm, nieposiadających jeszcze systemu do obsługi KSeF.
Dodatkowo, dla Klientów poszukujących zaawansowanego rozwiązania do obsługi KSeF w swojej złożonej, wielooddziałowej czy wielospółkowej działalności wskażemy, jakie korzyści może przynieść wdrożenie platformy Comarch EDI.
Jeżeli są Państwo użytkownikami naszych systemów, już dziś mogą Państwo zapoznać się z informacjami o integracji z KSeF:
Aby tematyka webinaru odpowiadała na Państwa potrzeby, zachęcamy do zgłaszania uwag i pytań. Najczęściej pojawiające się zagadnienia zostaną szczegółowo omówione w trakcie webinaru.
Zgłoś pytanie pisząc na adres webinar-pytanie@comarch.pl.
Agenda webinaru o godzinie 10.00 jest tożsama z agendą webinaru, który odbędzie się o godz. 13.00.
Agenda
Prelegenci
- Paweł Krupa Product Manager – systemy FK/HRDoświadczenie zdobywał w spółkach audytowych, w których zajmował się badaniem sprawozdań finansowych przedsiębiorstw z wielu branż. Obecnie jest Product Managerem rozwiązań Comarch ERP z obszaru finansów i księgowości. Paweł zajmuje się również wsparciem sprzedaży systemów Comarch ERP z zakresu księgowości/HR, obiegu dokumentów czy narzędzi Business Intelligence.
- Aneta Dyńka Consulting Director Comarch EDI/e-InvoicingKonsultant ds. rozwiązań biznesowych w obszarze elektronicznej wymiany danych pomiędzy partnerami handlowymi, e-invoicingu, rozwiązań wspierających sprzedaż i marketing w dużych firmach. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami różnych branż i różnej skali. Doświadczenie to pomaga w rozumieniu procesów biznesowych i zależności pomiędzy nimi, wspiera analizę wymagań i potrzeb danego Klienta, i finalnie dostosowanie odpowiedniego rozwiązania dla danej firmy. Takie podejście jest istotne również w obszarze przygotowania firmy do nowych regulacji prawnych w obszarze fakturowania, gdyż często dotyka on nie tylko zmian technicznych, ale również biznesowych.
- Marcin Radwan TAX PARTNER, Taxpoint Sp. z o.o.Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiował także na Uniwersytecie Passau w Bawarii. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; doradztwem podatkowym zajmuje się od 2000 r. Brał udział w szeregu specjalistycznych szkoleń krajowych i zagranicznych dotyczących stosowania prawa podatkowego oraz przepisów z zakresu rachunkowości. W latach 2000 - 2007 pracował w firmach Andersen i Ernst & Young. Specjalizuje się w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Prowadzi również projekty w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym (m.in. tworzenie procedur podatkowych w celu ograniczenia ryzyka poniesienia odpowiedzialności finansowej). W swej karierze uczestniczył również w przeglądach podatkowych, projektach dotyczących optymalizacji podatkowej prowadzonej działalności gospodarczej i realizowanych transakcji. Doradza w kwestiach związanych z rezydencją podatkową i określaniem zobowiązań podatkowych w oparciu o przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jest autorem publikacji na tematy prawno-podatkowe w specjalistycznej prasie podatkowej. Prowadzi wykłady z zakresu różnorodnych zagadnień podatkowych i praktyki prawa podatkowego w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Szczególne doświadczenie zdobył współpracując z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.